Teambuilding w czasach zmian

Teambuilding w Czasach Zmian


Cześć! Dziś chcę podjąć temat, który dla wielu z nas stał się kluczowy przed erą Covid-19 i burzą ekonomiczną, którą przyniosła inflacja.

Pamiętacie te czasy, gdy wszędzie słyszałyśmy o budowaniu zespołów, teambuildingu i doskonałym przywództwie? Uczono nas, jak lepiej wynagradzać pracowników, zatrudniać i oferować liczne benefity. Jednak prawdziwa próba nadeszła wraz z Covid 19 i ogłoszonymi w firmach przestojami ekonomicznymi. To zburzyło zaufanie i lojalność pracowników.

Potem nadszedł czas ogromnej inflacji. Firmy straciły lojalność zbudowaną latami. Ludzie porzucali swoje posady w poszukiwaniu lepiej płatnej pracy. Wiele firm, w tym moja, doświadczyło fal nagłych zwolnień lekarskich. Przedsiębiorcy dostali mocno po głowie.

My, liderki, zaczęłyśmy się zastanawiać, czy coś robimy źle. Odpowiedź brzmi: nie! Jesteśmy najlepszymi liderkami w trudnych czasach, bez gotowych reguł. Musimy radzić sobie z ciągłą zmiennością. Kryzys zmienił podejście do pracy. Musimy na nowo zbudować „Teamowe” kodeksy postępowania i zaufania.

Nie martwcie się, że straciłyśmy miano „najlepszej szefowej”. Prawda jest taka, że żadna z tych osób, które wypisywały kolorowe obietnice sukcesu, nie mierzyła się z tym, z czym musimy się zmierzyć obecnie każdego dnia. Nie ponosimy tylko odpowiedzialności za zespoły, ale także za rodziny i za siebie.

Droga do sukcesu jest kręta i pełna przeszkód. Ale każdy krok, każda próba, każda decyzja to nasze zwycięstwo. Jako liderki uczymy się na błędach, radzimy sobie z wyzwaniami i stajemy się silniejsze. Niech te trudne czasy będą dla nas szkołą, pomagającą nam stawać się lepszymi liderkami i bardziej wytrwałymi osobami.

Z wytrwałością i determinacją,

Anna Sadowska-Wójcik

#PrzywództwoWTrudnychCzasach #ZmianyWPracy #WyzwaniaLiderki #Inflacja #EraCovid #ZarządzanieZespołem #TrudneCzasy #DrogaDoSukcesu #Liderstwo #LojalnośćPracowników #RozwójOsobisty #ZmiennośćWBiznesie #SukcesyILicznePrzeszkody #PracaWInflacyjnychWarunkach #WytrwałośćILiderstwo #ZmianyWPrzemysle #TransformacjaBiznesu #RozwójWażnyNiżMianoNajlepszejSzefowej #SzkoleniaBiznesowe #ZaufanieWPracy #KryzysJakoSzkoła #CzasNaLepszeLiderstwo