Pozwól sobie na sukces. Doceń siebie!

Kiedy w 2016 roku otrzymałam nagrodę Business Woman Roku, byłam zszokowana. Zdawało mi się, że to niemożliwe, że to musi być jakiś błąd. Mimo tego, że inni widzieli moje osiągnięcia, ja nie potrafiłam uwierzyć, że odniosłam sukces. Zawsze widziałam kolejny krok do zrobienia, kolejne wyzwanie do podjęcia. Nawet kiedy firma odnosiła sukcesy, ja skupiałam się na obszarach, które wymagały poprawy.

Porażki z kolei przeżywałam bardzo intensywnie. Każdy moment zmiany w zespole, który był naturalną konsekwencją rozwoju firmy, nazywałam porażką. Bardzo źle znosiłam nawet najmniejsze niepowodzenia i zawsze przypisywałam je przede wszystkim sobie. Byłam swoim najgorszym krytykiem.

Jednak z czasem zrozumiałam, że ta postawa mnie blokuje. Zaczęłam doceniać drobne sukcesy, nawet te codzienne. Zauważyłam, że sukcesy są często wynikiem wielu małych działań i wysiłków. Zamiast ignorować je, zaczęłam celebrować każdy krok naprzód, każdą dobrze wykonaną pracę.

Dla mnie dobrą metodą na świętowanie sukcesów stały się małe nagrody, które daję sobie sama. To mogą być drobne przyjemności, jak ulubiona kawa w ulubionej kawiarni, czy wieczór z ulubioną książką. Uświadomiłam sobie, że zasługuję na te chwile radości.

Z czasem zaczęłam też zachęcać moje przedsiębiorcze koleżanki, które, tak jak ja, często zapominają o swoich sukcesach. Jako liderki firm często nie mamy kogoś, kto nas docenia, dlatego warto nauczyć się doceniać samą siebie. Każdy krok w przód, bez względu na to, jak mały, zasługuje na uznanie. Dziś wiem, że warto pozwolić sobie na sukces i cieszyć się każdym z nich, bez względu na ich rozmiar. To nasze wysiłki i praca, a my zasługujemy na to, by celebrować każde zwycięstwo z przeciwnościami losu. Dlatego kochane Liderki pozwólcie sobie na sukces! 💪✨

Z Miłością i Wiarą w Wasze Sukcesy,

Anna Sadowska-Wójcik

#Sukces #DocenianieSamaSiebie #CelebrowanieSukcesów #Motywacja #RozwójOsobisty