O MNIE

Projektowanie to moja pasja, a jednocześnie praca. Dzięki temu połączeniu udało mi się stworzyć i rozwinąć kilka prężnie działających firm z branży projektowej i budowlanej. Poza tym, że jestem liderką, spełniam się także jako żona i matka. To właśnie w tej kolejności – od strefy zawodowej do prywatnej – budowała się moja wiedza, tożsamość i osobowość.

 

Na blogu chcę dzielić się z innymi kobietami moim doświadczeniem związanym z budowaniem firmy w branży kreatywnej i tym jak godzić prowadzenie własnego biznesu z innymi rolami życiowymi, aby czuć się szczęśliwą i spełnioną.

 

Chciałabym pokazać Ci, co zmieniło mnie i moje życie. Przekazać Ci, że możesz być sobą, być spełnioną kobietą i jednocześnie być skuteczną w budowaniu biznesu. Nie musi na tym cierpieć ani Twój związek, ani dzieci. Chcesz wiedzieć jak mi się to udało? Zachęcam do śledzenia mojego bloga. Aby być na bieżąco, dodaj mój profil na Facebooku do obserwowanych.

 

MÓJ BLOG TO:

100% subiektywnych opinii

Nie zawsze wyważone, często bardzo osobiste, zawsze autentyczne.

 

Konkretne rady i przykłady z życia

Cenię czas czytelników i swój własny, dlatego zamiast lania wody stawiam na konkrety.

Konstruktywna krytyka

Pokazując zalety, wskazuję też wady. Kiedy coś nie działa, szukam przyczyny.

 

Szczerość

Odnoszę się do własnych doświadczeń otwarcie pisząc jak jest.

MOJA FILOZOFIA BIZNESU

Moje projekty

W 2009 roku założyłam spółkę dedykowaną kompleksowym realizacjom wnętrz, w ramach której rozwinęłam trzy odrębne marki – urzadzamypodklucz.pl, DEKORPROJEKT oraz mój autorski warsztat projektowy Sadler. Każdą z nich budowałam od podstaw pokonując rozmaite trudności i szukając skutecznych rozwiązań. Prowadzenie biznesu w tej niezaprzeczalnie wymagającej branży dało mi cenne doświadczenie, którym teraz chcę się dzielić z innymi. Na blogu opowiem o tym, jak skutecznie rozwijać firmę w branży kreatywnej od tworzenia strategii przez branding aż po przechodzenie kryzysów i teambuilding.

 

 

Dlaczego chcę dzielić się wiedzą?

Można powiedzieć, że zbudowałam swój autorski warsztat managerski. Ze względu na specyfikę branży, w której działam jest to wiedza wręcz unikatowa. Sama poszukując informacji czy wskazówek niejednokrotnie napotykałam na problem braku fachowych opracowań w interesującym mnie temacie. Wiele kompetencji, które zdobyłam nie posiada dokładnego odwzorowania w innych branżach. Skuteczne metody pracy zespołowej zapożyczyłam np. z sektora IT. Wielokrotnie sama szukałam rozwiązań i możliwości, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że w temacie prowadzenia biznesu, właśnie w kontekście kobiet i branży kreatywnej, wciąż jest sporo do powiedzenia. Dzielnie się zdobytą wiedzą to dla mnie kolejny etap rozwoju osobistego.

Co znaczy dla mnie bycie liderką?

Sama akceptacja roli liderki przyszła do mnie z czasem i w moim odczuciu stanowi ciekawe zagadnienie. Przewodzenie pracy zespołowej dziś jest dla mnie czymś powszednim, jednak każdego dnia stanowi nowe wyzwanie. Na pewno niezwykle ważne jest uświadomienie sobie odpowiedzialności za pracę innych osób. Jednak to dopiero odkrycie, że cele wyznaczane dla przedsiębiorstwa muszą zostać przetłumaczone na indywidualne cele każdego członka zespołu jest czymś wyjątkowym. Jako liderzy zyskujemy możliwość kreowania określonych wartości w postawach naszych pracowników. To między innymi ten aspekt sprawił, że dziś inaczej niż kiedyś postrzegam swoją rolę w zarządzaniu firmą.

 

Czy bycie kobietą w biznesie ma znaczenie?

Typowo kobiece cechy kiedyś utrudniały mi odniesienie sukcesu na miarę firm tworzonych przez mężczyzn, a dziś odnajduję w nich potencjał. Przykładów jest wiele. Jednym z nich może być nasza typowo kobieca empatia, która działa przeciwko nam, kiedy oznacza litowanie się, ale równie dobrze może zostać pozytywnie wykorzystana – dzięki uważności na drugiego człowieka wzmacniać więź. Między innymi takimi spostrzeżeniami chce dzielić się na blogu z innymi kobietami, które jeszcze nie przepracowały swojej kobiecości w kontekście zawodowym i szukają drogi do rozwoju w zgodzie ze sobą. Uważam, że refleksja wzbogacona o szerokie spojrzenie na doświadczenie innych kobiet jest niezwykle cenna.

MOJA FILOZOFIA PROJEKTOWANIA

Moje doświadczenie

Swoją przygodę z designem rozpoczęłam w 2007 roku projektując wnętrza dla klientów indywidualnych i inwestujących w nieruchomości, co na ten czas było sporą nowością. Na bazie pierwszych doświadczeń i obserwacji dynamicznie rozwijającego się rynku uruchomiłam swój własny projekt. Była to jedna z pierwszym firm w Polsce oferujących kompleksową obsługę procesu wykończenia wnętrz od projektu aż po realizację, wszystko w oparciu o tzw. pakiety wykończeniowe. Dziś mamy na koncie ponad 1000 realizacji, współpracę z prestiżowymi markami i największymi deweloperami. Często występuję także w roli konsultanta – doradzam producentom materiałów wykończeniowych przed wprowadzeniem nowych linii produktów na rynek, dzieląc się przy tym swoją wiedzą i reprezentując oczekiwania klientów.

 

Obecnie projektuję…

Pokochałam pracę projektanta i możliwość całościowej kreacji, od stawiania pierwszych kresek w programie po komponowanie dodatków i dekoracji. Właśnie dlatego, oprócz zarządzania pracą zespołu, osobiście projektuję wnętrza z segmentu premium. Taka praca wymaga nie tylko wiedzy technicznej i doświadczenia, ale też umiejętnego budowania relacji i zaufania. Tylko naprawdę indywidualne podejście pozwala na tworzenie wnętrz dla osób zamożnych, wymagających, prowadzących aktywny styl życia.

Rola designu

Dobry design oceniam przede wszystkim przez pryzmat wysokiej wartości użytkowej. Należy jednak wyraźnie rozgraniczyć pojęcie sztuki od przedmiotów użytkowych. Sztuka sama w sobie może być zupełnie pozbawiona funkcji. Kiedy jednak ma określone funkcje pełnić, krytycznie oceniam najpierw ten aspekt, dopiero potem doceniam wyszukane wzornictwo. Muszę być pewna, że oferowane w pakietach rozwiązania są nie tylko ciekawe estetycznie, ale też trwałe i funkcjonalne. Duży nacisk kładę na indywidualne dopasowanie rozwiązań i materiałów do potrzeb moich klientów tak, aby przynosiły wymierne korzyści i oczekiwaną poprawę funkcjonalności.

 

 

 

Znaczenie ekologii 

Lubię stosować naturalne materiały, trwałe i ponadczasowe. Sięgam także po nowoczesne surowce syntetyczne, jednak warunkuję to ich wytrzymałością i potencjalnymi korzyściami, wynikającymi np. z parametrów technicznych, energooszczędności. Trwalsze materiały to dłuższy czas bez konieczności przeprowadzania remontu, a tym samym ograniczenie kosztów dla środowiska w postaci odpadów i zużycia materiałów. Swoim klientom proponuję firmy produkujące w sposób zrównoważony, z poszanowaniem środowiska.

MOJE NAGRODY

award

NAGRODY FIRMOWE

1
2
3
4