O MNIE

Tworzenie wnętrz to moja pasja, a jednocześnie praca. Od 14 lat jestem Prezeską Zarządu w Spółce z branży wykończeniowej. Ukończyłam studia z podyplomowe na Akademii Psychologii Przywództwa. Poznałam metody pracy ze sobą, zespołem oraz metody coachingowe. To pomogło mi zbudować mój warsztat mentorski. Poza tym, że jestem liderką spełniam się także jako żona i matka. To właśnie w tej kolejności – od strefy zawodowej do prywatnej – budowała się moja wiedza, tożsamość i osobowość.

Na blogu chcę dzielić się z innymi kobietami moim doświadczeniem związanym z budowaniem firmy w branży kreatywnej i tym jak godzić prowadzenie własnego biznesu z innymi rolami życiowymi, aby czuć się szczęśliwą i spełnioną.

Chciałabym pokazać Ci, co zmieniło mnie i moje życie. Przekazać Ci, że możesz być sobą, być spełnioną kobietą i jednocześnie być skuteczną w budowaniu biznesu. Nie musi na tym cierpieć ani Twój związek, ani dzieci. Chcesz wiedzieć jak mi się to udało? Zachęcam do śledzenia mojego bloga. Aby być na bieżąco, dodaj mój profil na Facebooku do obserwowanych.

award

DLA KOGO JEST MÓJ BLOG?

Projektantek wnętrz

Inspirujcie się i szukajcie tutaj wiedzy, która pomoże Wam rozwijać Wasze pracownie w prężnie działające biznesy biznesy.

Młodych Liderek

Zaczynając biznes nie miałam zbyt wielu wzorców w lokalnym biznesie. Ty czuj, że masz wsparcie! Z młodszymi Paniami chciałabym w tym miejscu podzielić się zdobytą wiedzą, jak z młodszą wersją siebi

Przedsiębiorczych mam

Dlaczego, aż tak mocno stawiam ten temat? Jako przedsiębiorczynie, nie mamy urlopu macierzyńskiego. Musimy go zatem łączyć z aktywnością zawodową.

Właścicielek firm z branży wykończenia wnętrz

Marzę o stworzeniu wspierającej społeczności kobiet, które za cel swojego biznesu postawiły sobie branżę wnętrzarską.

MOJA FILOZOFIA BIZNESU

Dlaczego chcę dzielić się wiedzą?

Od 14 lat jest Prezesem Zarządu. Można powiedzieć, że w tym czasie zbudowałam swój autorski warsztat managerski. Ze względu na specyfikę branży, w której działam jest to wiedza wręcz unikatowa. Sama poszukując informacji czy wskazówek niejednokrotnie napotykałam na problem braku fachowych opracowań w interesującym mnie temacie. W kontekście kobiet i branży kreatywnej, wciąż jest sporo do powiedzenia. Dzielnie się zdobytą wiedzą to dla mnie kolejny etap rozwoju osobistego.

Czy bycie kobietą w biznesie ma znaczenie?

Typowo kobiece cechy kiedyś utrudniały mi odniesienie sukcesu na miarę firm tworzonych przez mężczyzn, a dziś odnajduję w nich potencjał. Przykładów jest wiele. Takimi spostrzeżeniami chce dzielić się na blogu z innymi kobietami, które jeszcze nie przepracowały swojej kobiecości w kontekście zawodowym i szukają drogi do rozwoju w zgodzie ze sobą. Uważam, że refleksja wzbogacona o szerokie spojrzenie na doświadczenie innych kobiet jest niezwykle cenna.

MOJA FILOZOFIA PROJEKTOWANIA

Moje doświadczenie

Swoją przygodę z designem rozpoczęłam w 2007 roku osobiście projektując wnętrza dla klientów indywidualnych. W 2010 roku zostałam Prezesem Zarządu firmy zajmującej się kompleksowym wykończeniem wnętrz. Często występuję także w roli konsultanta – doradzam producentom materiałów wykończeniowych przed wprowadzeniem nowych linii produktów na rynek, dzieląc się przy tym swoją wiedzą i reprezentując oczekiwania klientów.

Obecnie projektuję…

Pokochałam pracę projektantki i możliwość całościowej kreacji, od stawiania pierwszych kresek w programie po komponowanie dodatków i dekoracji. Właśnie dlatego, oprócz zarządzania pracą zespołu, osobiście projektuję wnętrza z segmentu Premium. Tylko naprawdę indywidualne podejście pozwala na tworzenie wnętrz dla osób zamożnych, wymagających, prowadzących aktywny styl życia oraz biznesy, nie rzadko z domu.

Rola designu

Dobry design oceniam przede wszystkim przez pryzmat wysokiej wartości użytkowej. Sztuka sama w sobie może być zupełnie pozbawiona funkcji. Kiedy jednak wnętrze ma określone funkcje pełnić, krytycznie oceniam najpierw ten aspekt, dopiero potem doceniam wyszukane wzornictwo. Muszę być pewna, że oferowane rozwiązania są nie tylko ciekawe estetycznie, ale też trwałe i funkcjonalne

Znaczenie energii 

Prawdziwe piękno tkwi w harmonii. Moja pasja do wnętrz rozkwitła, gdy zaczęłam zgłębiać tajniki feng shui. Początkowo poszukiwałam sposobów, jak wykorzystać tę wiedzę u konserwatywnych Klientów, którzy poprzez przywiązanie dużej wagi do swojej kultury, religii i tradycji byli sceptyczni. Dopiero użytkowanie wnętrz urządzonych zgodnie z tą filozofią pomogło im odkryć subtelne piękno harmonii i energii. Taka przestrzeń może być mostem między tradycją a nowoczesnością.